ملاک شما برای انتخاب یک اپراتور چیست؟

ملاک شما برای انتخاب یک اپراتور چیست؟ تعرفه های آن؟ میزان شارژ مصرفی؟ امکانات و طرح های اپراتور؟ در دسترس بودن و تحت پوشش قرار دادن مناطق کشور و یا ...؟

یکی از مهمترین معیارهایی که برای بسیاری حائز اهمیت می باشد تعرفه امکانات پایه ی آن اپراتور می باشد در این مقاله سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل را از نظر مصرف شارژ همراه اول و تعرفه های آن مورد بررسی قرار میدهیم.

امید است بعد از خواندن این مقاله بتوانید بهترین اپراتور را انتخاب نمایید.
همراه اول اعلام کرد که تعرفه جابجایی را حذف کرد با توجه به این خبر مصرف شارژ همراه اول مشترکان این اپراتور بسیار کاهش میابد.

این درحالی است که دو اپراتور دیگر یعنی رایتل و ایرانسل از همان ابتدای راه اندازی دارای تعرفه های یکسانی بودند و کاربران هیچ گونه هزینه ای بابت جابجایی ، تماس بین شهری یا تماس راه دور پرداخت نمی کردند .

شارژ ایرانسل

با انتشار آخرین تعرفه ها مربوط به سه اپراتور ایرانسل ، همراه اول و رایتل بر آن شدیم و شارژ همراه اول و ایرانسل و رایتل آنها که تعرفه های این سه اپراتور را با هم مقایسه کنیم و گرانترین و ارزانترین تعرفه ها را در میان این سه اپراتور بیابیم .

با توجه به این گزارش برای سیم کارت های دائمی هزینه ی مکالمه داخل شبکه و خارج شبکه به شرح زیر می باشد :
همراه اول :
داخل شبکه : 570 ریال
خارج از شبکه : 625 ریال
ایرانسل :
داخل شبکه : 499 ریال
خارج از شبکه : 625 ریال
رایتل :
داخل شبکه : 555 ریال
خارج از شبکه : 625 ریال

و همچنین برای سیم کارت های اعتباری هزینه ی مکالمه داخل شبکه و خارج شبکه به شرح زیر می باشد :
همراه اول :
داخل شبکه : 670 ریال
خارج از شبکه : 937 ریال
ایرانسل :
داخل شبکه : 620 ریال
خارج از شبکه : 852 ریال
رایتل :
داخل شبکه : 695 ریال
خارج از شبکه : 895 ریال

تمامی این قیمت ها به ریال میباشد و طبق اعلام های این اپراتورها در وبسایت های رسمی خود می باشد، اپراتور همراه اول شارژ همراه اول مصرف شده را در وبسایت خود به نمایش گذاشت.

علاوه بر این شرکت ایرانسل تعرفه ی جداگانه ای برای سیم کارت های آی سیم خود دارد که با توجه به فراگیر نشدن آن در این لیست قرار نگرفته با این وجود درمیان تعرفه های از قیمت پایین تری برخوردار می باشد .

امکان بررسی تعرفه ی دیتا ( اینترنت ) به دلیل ثابت نبودن هزینه ها همچنین استفاده اپراتور ها از طرح ها و بسته های افزایشی میسر نبود .

بر طبق این گزارش می توان نتیجه گیری کرد که همراه اول نسبت به رقبای خود تعرفه ی بالاتری و به ازای آن شارژ همراه اول بیشتری را مصرف میکند.

منبع: کدام یک از اپراتورها تعرفه ی کمتری دارند ؟